EBi - Egyesület Békéscsaba Ifjúságáért | EcoKnowMe
page-template-default,page,page-id-16011,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

EcoKnowMe

Gazdaság. Pénzügy. Vállalat. Üzlet.

Ha mindig is foglalkoztattak ezek a fogalmak, de még nem indultál el végleg ebbe az irányba. Ha tudsz róluk dolgokat, de szívesen beszélgetnél róluk. Ha szeretnél róluk többet tudni, de nem a száraz könyvekből.
  • Alkalmak

• 1. alkalom
      • téma: Mi a közgazdaságtan és mivel foglalkozik? – Hoffmann Dániel
      • időpontja: Február 16.
    • 2. alkalom
      • téma: Start-upok a vállalkozások közt. Miért hatékonyabbak, mint a többiek? – Pap Boldizsár
      • időpontja: Február 23.
    • 3. alkalom
      • téma: Láttam a storydban, a screenshotot, hogy osszam meg azt az oldalt. Már te is influencer vagy? – Avagy a közösségi média üzleti felhasználása – Szegedi Zita és Doba Zoltán
      • időpontja: Március 2.
    • 4. alkalom
      • téma: Tényleg bárkinek megérheti szisztematikusan élni az online közösségi életet, és ha igen, miért? – Farkas Tamás és Hortobágyi Viktor
      • időpontja: Március 9.

Hoffmann Dániel

A Közge után a Corvinuson szereztem diplomámat Vállalkozásfejlesztés mesterszakon. Jelenleg egy nemzetközi üzleti tanácsadó cégnél dolgozom banki kockázatkezelési és bankszabályozási projekteken, jellemzően európai nagy- és központi pénzintézeteknél. Miért drágább a kávé, mint pár éve? Hogy működik a gazdaság? Miért kevesebb a fizetése egy magyar péknek egy osztrákénál? Ezekre a kérdésekre próbálunk meg választ kapni a nyitóalkalmunkon, ahol a közgazdaságtan alapkoncepciói forognak majd a középpontban.

Pap Boldizsár

Pap Boldizsár vagyok Békéscsabáról, ahol az Andrássyban érettségiztem, majd a Corvinuson szereztem diplomát. Jelenleg egy telekommunikációs cégnél dolgozom projektmenedzserként. Az alkalmon olyan érdekes témákat fogunk megbeszélni, mint hogy mik azok a startupok, miben különböznek ezek a cégek a hagyományos vállalatoktól, és hogyan dolgoznak hatékonyabban, mint sokan mások. Az alkalom végén még akár meg is alapíthatjuk a saját vállalkozásunk. 🙂

Hortobágyi Viktor

Sziasztok! Hortobágyi Viktor vagyok, a Corvinuson jelenleg másodéves kereskedelem és marketing szakos hallgató. Emellett még az IBM berkein belül foglalkozom pénzügyi jellegű feladatokkal heti 30 órában. A fentmaradó szabadidőmet főleg a családdal, sporttal és barátokkal töltöm és rendíthetetlenül próbálok enyhíteni kávéfüggőségemen.

Farkas Tamás

Hello! Farkas Tamás vagyok jellenleg a Corvinuson másodéves kereskedelem és marketing szakos hallgató. A szívem inkább a marketing világába húz, ezért minden apróbb hirdetésre oda figyelek a social media világában és azon kívül is. A munkahelyem is ehhez köthető, ugyanis tavaly kezdtem el egy Tv-sorozat gyártó cégnél dolgozni.

Doba Zoltán

Jelenleg a BGE KVIK-en turizmus és vendéglátást tanulok német nyelven. Érdeklődöm a marketing világa iránt; szabadidőmet a barátaimmal és fotózással töltöm.

Szegedi Zita

Közgében végeztem két tanítási nyelvű turisztika szakon. Jelenleg a BME-GTK gazdálkodási menedzsment szakján tanulok. Mindig is foglalkoztatott a közgazdaságtan világa, legfőképpen a marketing és a menedzsment.